سوالات عمومی

ویروس چیست؟

ویروس یک قطعه نرم افزار یا قطعه کدی مخرب می باشد، که عمداً برای تخریب داده ها یا درست عمل نکردن کامپیوترها نوشته شده است. ویروس هویت خاص خود را ندارد. اجرا و تکثیر دو ویژگی برجسته ویروس می باشند.

کرم چیست؟

کرم کامپیوتری (WORM) خود شامل برنامه و یا مجموعه ای از برنامه هایی است که قادر به گسترش خود در سیستم های کامپیوتری دیگر (معمولاً از طریق اتصال به شبکه) می باشند. کرم ها بر خلاف ویروس ها خود را به فایل های اجرایی وصل نمی کنند؛ بلکه به طور مستقل کار می کنند.

Trojan Horse چیست؟

اسب تروا یک فایل جعلی است که وانمود به انجام کاری مطلوب می کند، اما هنگام اجرا سیستم را آلوده می کند و بدون اطلاع کاربر فعالیت های مخربی انجام می دهد.

Backdoor چیست؟

درب پشتی یک برنامه مستقل می باشد. دو مؤلفه Server و Remote دارد. مؤلفه سرور بر روی سیستم قربانی نصب شده و مؤلفه از راه دور ابزاری برای کنترل سیستم قربانی از راه دور است. این عمل اساسا برای هک کردن استفاده می شود.

What is Adware and Joke (Prank) files?

ابزارهای تبلیغاتی مزاحم:

برنامه ای است که برای هدف های تبلیغاتی به طور مخفیانه اطلاعات شخصی را از طریق اینترنت جمع آوری و آن را به کامپیوتر دیگری ارسال می کند که اغلب توسط ردیابی اطلاعات مربوط به استفاده از مرورگر اینترنت و یا عادات انجام می شود.

Joke (Prank):

A program that change or interrupt the normal behavior of your computer, creating a general distraction or nuisance.

چرا تروجان، کرم و فایل های درب پشتی تعمیر نشده اند؟

از آنجایی که آنها برنامه های مستقل خود را دارند، برخلاف ویروس ها که از یک فایل به فایل دیگر تکثیر می یابند، آلودگی را از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر تکثیر می کنند. آنها به فایل اجرایی یا هر فایل دیگری پچ نمی شوند. از این رو حذف فایل های آن، سیستم را بهبود می بخشد.

حمله انکار سرویس (DOS) چیست؟

حمله انکار سرویس (DOS) روشی است که هکرها برای جلوگیری و یا عدم پذیرش دسترسی کاربران قانونی به یک کامپیوتر استفاده می کنند. حملات DOS با استفاده از ابزارهای DOS مانند TFN، TFN2K و غیره اجرا می شوند. این ابزارها بسته های درخواستی زیادی را به سرور اینترنتی قربانی (معمولا Web، FTP، و یا Mail server) ارسال می کند، که طوفانی از درخواست ها منابع سرور را مصرف کرده و سیستم را غیر قابل استفاده می کند.

روت کیت چیست؟

Rootkit به مجموعه ای از ابزارهای اداری اصلاح شده اشاره می کند که امتیاز دسترسی مدیر را به مزاحم می دهد تا به طور کامل سیستم را کنترل کند. روت کیت ها معمولاً فایل ها، فرآیندها، اتصالات شبکه، بلوک های حافظه، یا ورودی های رجیستری را از دیگر برنامه های استفاده شده توسط مدیران سیستم برای تشخیص دسترسی های ویژه به منابع سیستم کامپیوتری پنهان می کنند.

بسته بندی چیست؟ چرا packerهای خاص، خطرناک اند؟

packerها ابزاری می باشند که با هم چند فایل را بسته بندی می کند. همچنین می تواند برای فشرده سازی یک فایل واحد استفاده شود. این کار به منظور کاهش حجم فایل صورت می گیرد. packerها یک سری قابلیت های بسته بندی و باز کردن دارند و از این رو یک نرم افزار شخص ثالث برای همان نیاز ندارد. در حال حاضر packerها برای گسترش بدافزارها با بسته بندی یک فایل مخرب به همراه مجموعه ای از فایل های غیر مخرب استفاده می شوند. سه نوع بسته بندی وجود دارد:

 • packerهای لیست سیاه: تمام بسته بندی های بسیار مشکوک متعلق به این دسته می باشند.
 • packerهای لیست خاکستری: این بسته بندی ها ممکن است مشکوک باشند.
 • packerهای لیست سفید: تمام بسته بندی های امن متعلق به این دسته می باشند.
خطای مثبت کاذب چیست؟

اگر ویروسی در یک فایل پاکیزه تشخیص داده شد، به خطای مثبت کاذب اشاره دارد.

آیا می توانم بیش از یک نرم افزار آنتی ویروس بر روی کامپیوترم نصب کنم؟

Running more than one anti-virus on your computer is not recommended unless specified specifically by the vendors. Anti-Virus product has some modules like real time scanning of files and real time scanning of mails, which seemingly integrates with OS to provide such services. Such integration can cause problems if there are multiple such services being installed and doing the same task. This way technical issue may arise as such modules are not designed with keeping such things in mind. Technical issues may cause your system to freeze repeatedly which may lead to data loss or unstable system etc.

چرا شما توصیه می کنید که از ویژگی های دسترسی کامل به اشتراک گذاری بر روی کامپیوتر استفاده نکنیم؟

Allotting full share access rights to drives and folders could be dangerous for data, system & entire network. Virus threats increase if a full sharing rights is assigned to folders or drives. Currently new viruses tend to replicate immediately if they find share level access on computers. Avoid using full sharing on your computer but in case if data has to be shared in network then sharing rights should be assigned READ ONLY or PASSWORD PROTECTED.

Steps to share/unshare your folder & drive:

 • بر روی My Computer دسکتاپ ویندوز دوبار کلیک کنید.
 • برای اشتراک گذاشتن بر روی درایو یا فولدر راست کلیک کنید، بر روی تب به اشتراک گذاری کلیک کنید.
 • وضعیت اشتراک گذاری را بررسی کنید:
 • If not shared is checked Press OK.
 • If shared as is checked, we recommend that you disable this option by checking Not Shared.
 • If you have to share this volume, then under Access Type check either Read-Only or Depends on Password.
 • You can create separate passwords for read-only and full access. Give the Full Access Password only to those who need it.
 • For all other shared files and folders, make sure Access Type is set appropriately
نحوه غیر فعال کردن ویژگی System Restore در WINME/XP؟

System Restore را در ویندوز Me غیر فعال کنید:

به Start و Settings و Control Panel بروید. بر روی تب 'Performance' دوبار کلیک کنید. 'File System' را بزنید و سپس بر روی تب 'Troubleshooting' کلیک کنید. 'Disable System Restore' را انتخاب کنید و سپس بر روی تب 'Apply' کلیک کنید. سیستم خود را ریستارت کنید.

System Restore در ویندوز XP را غیر فعال کنید:

به Startو Control Panelو Performance and Maintenance بروید. بر روی "System" دوبار کلیک کنید، سپس تب System Restore را انتخاب کنید. بر روی تمام درایوها "Turn off System Restore" را انتخاب کنید. روی Apply کلیک کنید. Yes را بزنید. سیستم خود را ریستارت کنید.

کوییک هیل چیست؟ بر روی چه سیستم عامل هایی قابل اجرا می باشد؟

کوییک هیل نرم افزار آنتی ویروسی است که حفاظت از ویروس قابل اعتماد و ثابتی در یک محصولی کاملاً یکپارچه برای کامپیوترها فراهم می کند. کوییک هیل می تواند بر روی ویندوز NT/2000/XP/2003؛ ویندوز 95/98/Me؛ DOS / ویندوز 3.1x و کامپیوترهای NetWare نصب شود. همچنین هر دو نوع اسکن مبتنی بر دسترسی و اسکن مبتنی بر درخواست را فراهم می کند.

آیا کوییک هیل تمام ویروس های مخرب را شناسایی می کند؟

بله، کوییک هیل تمام ویروس های مخرب را شناسایی و تعمیر می کند.

آخرین نسخه و دفترچه راهنمای کوییک هیل را از کجا می توانم پیدا کنم؟

نرم افزار و دفترچه راهنمای کوییک هیل را می توانید از لینک زیر دریافت کنید.
http://www.quickheal.co.ir

آخرین نسخه و راهنمای نرم افزار در قبال پرداخت هزینه و در قالب CD نیز در دسترس می باشد. لطفاً برای دریافت CD یا پشتیبانی با نمایندگی فروش کوییک هیل تماس بگیرید:

مرکز پشتیبانی ایران

شرکت  : فناوری ارتباطات و اطلاعات فانوس
شهر : قائم شهر
استان : مازندران
کشور : ایران
ایمیل : [email protected]
وب سایت : http://www.quickheal.co.ir
جزئیات فنی در مورد ویروس ها بر روی وبسایت کوییک هیل را از کجا می توانم پیدا کنم؟

جزئیات فنی آخرین ویروس ها را می توانید از آدرس زیر به دست آورید.
http://www.quickheal.co.ir

Where do I get Quick Heal in my country?

Please visit this link http://www.quickheal.co.ir

Quick Heal box pack is available in selected countries (countries list given in the above link). If your country/city is not in the list then you have to either buy online using credit card or sending payment by cheque to us at the following address:

شرکت  : فناوری ارتباطات و اطلاعات فانوس
شهر : قائم شهر
استان : مازندران
کشور : ایران
تلفن : +98-11-42049300/42049333
فکس : +98-11-41060401
ایمیل : [email protected]
وب سایت : http://www.quickheal.co.ir

We will send you the "Serial Number" immediately after we receive the payment. This way you will be entitled to get copy of Quick Heal in electronic Media (Download from our website) and also entitled to get free upgrades, technical support, information and solution to all new viruses free.

چرا کوییک هیل نیاز به نصب سرویس پک مایکروسافت (Microsoft Service Pack) بر روی سیستم دارد؟

مایکروسافت توصیه می کند برای رفع اشکالات و یا آسیب پذیری های مختلف در سیستم عامل از آخرین سرویس پک استفاده کنید. این توصیه شامل هر دو مشتریان و همچنین توسعه دهندگانی است که در حال کار در محیط ویندوز می باشند. از این رو محصولات با توصیه های مایکروسافت در حال توسعه هستند. اگر سیستمی که آخرین سرویس پک یا وصله های مناسب نصب شده را ندارد ممکن است هنگام استفاده از هر برنامه دچار مشکل شود.

Quick Heal has always been developed by following Microsoft recommendation. Hence to use Quick Heal your system should have appropriate service pack installed to get the maximum benefits.

چه مدت می توانم از نسخه آزمایشی کوییک هیل استفاده کنم؟

نسخه آزمایشی کوییک هیل می تواند برای 30 روز از تاریخ نصب و راه اندازی استفاده شود. همچنین در دوره آزمایشی، کوییک هیل دو بار می تواند به روز شود.

آیا میتوانم با استفاده از کارت اعتباری محصولات کوییک هیل را بخرم؟

بله، شما می توانید از کارت اعتباری محصولات کوییک هیل را بخرید. لطفاً به http://shop.qhi.ir مراجعه کنید و بر روی "خرید آنلاین" محصول مورد نظر کلیک کنید.

آیا برای نصب نسخه آزمایشی کوییک هیل با امکانات کامل به شماره سریال / کلید محصول نیاز دارم؟

خیر، شماره سریال / کلید محصول برای نسخه آزمایشی کوییک هیل نیاز نمی باشد.

اگر سیستم من قربانی کرم جدید، تروجان، و backdoor شود، نحوه مقابله با آنها چگونه است؟

اطلاعات سیستمی کوییک هیل یک ابزار ضروری برای جمع آوری اطلاعات حیاتی از یک سیستم مبتنی بر ویندوز برای شناسایی بدافزارهای جدید می باشد. این ابزار اطلاعات را برای تشخیص بدافزارهای جدید از فرآیندهای در حال اجرا، رجیستری، فایل های سیستمی مانند Config.Sys، Autoexec.bat و غیره جمع آوری می کند.

ارسال فایل اطلاعات سیستمی

این ابزار یک فایل INFO.QHC در C:\ ایجاد می کند و همان را با استفاده از سرویس گیرنده ایمیل پیش فرض برای آزمایشگاه تحقیقاتی کوییک هیل می فرستد. اگر هیچ سرویس گیرنده ایمیل پیش فرضی وجود ندارد، فایل INFO.QHC در C:\ ایجاد خواهد شد و از شما می خواهد تا آن را در آدرس ایمیل ذکر شده در بالا، برای آنالیز مشکل سیستم تان ارسال کنید.

فایل INFO.QHC حاوی اطلاعات در متن و فرمت باینری می باشد. این فایل شامل جزئیات حیاتی سیستم و اطلاعات نسخه توتال سکیوریتی کوییک هیل نصب شده می باشد. اطلاعات شامل اجرای خودکار فایل ها (از طریق رجیستری، Autoexec.bat، و System.ini و win.ini) و فرایندهای در حال اجرا به همراه جزئیات کتابخانه پشتیبانی می کنند. همچنین فایل هایی که توسط کوییک هیل قرنطینه می شوند را در فولدر "Quick Heal Quarantine" جمع آوری می کند. این جزئیات برای آنالیز سیستم برای بدافزارهای جدید و عملکرد مناسب توتال سکیوریتی کوییک هیل استفاده می شود. اطلاعات فوق برای ارائه خدمات بهتر و مناسب به مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار هیچ اطلاعات شناسایی شخصی دیگر، رمز عبور و غیره را جمع آوری نمی کند. ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم؛ مطمئن باشید که این اطلاعات به اشتراک گذاشته و یا افشا نمی شود.

ایجاد اطلاعات سیستمی

برای ایجاد اطلاعات سیستم مراحل زیر را دنبال کنید:

 • 1. Quick Heal یا Total Security را اجرا کنید.
 • از سمت چپ Tools را کلیک کنید.
 • روی System Information کلیک کنید.
 • دلیل ایجاد اطلاعات سیستمی را انتخاب کنید. اگر به بدافزارهای جدید در سیستم تان مشکوک هستید، گزینه I suspect my system is infected by new Malwares را انتخاب کنید و یا اگر هنگام استفاده از Heal Total Security با مشکل مواجه شدید، گزینه I am having problem while using Quick Heal Total Security را انتخاب کنید. روی Finish کلیک کنید.
 • اطلاعات سیستمی (INFO.QHC) ایجاد خواهد شد و با استفاده از تنظیمات سرویس گیرنده ایمیل پیش فرض به پشتیبانی فنی کوییک هیل ارسال می شود، و یا شما باید به صورت دستی آن را ارسال کنید.

اطلاعات سیستمی توسط تکنسین های آزمایشگاه ما تجزیه و تحلیل خواهد شد و اگر هیچ نمونه ای نیاز ندارد تا از سیستم تان جمع آوری شود، به شما بازگردانده می شود.

آیا کوییک هیل کرم های مخرب را شناسایی می کند؟

بله، موتور اسکن هوشمند کوییک هیل برای تشخیص کرم های مخرب ساخته شده است.

چگونه یک ویروس را ارسال کنم؟

ویروس مشکوک را به پشتیبانی کوییک هیل ارسال کنید. برای حفظ ایمنی ویروس را در فایل فشرده رمزنگاری کرده و رمز عبور را در ایمیل نوشته و ارسال کنید.

برای دریافت پشتیبانی فنی با کجا باید تماس بگیرم؟

لطفاً با پشتیبانی فنی کوییک هیل تماس بگیرید.


Share your feedback or suggestions for this website at [email protected]